تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز (gud.ir): مدیر امور منابع آب شهرستان دامغان با هشدار اینکه ورود آب به سد شهید شاهچراغی کاهش چشمگیری پیدا کرده است، گفت: از ۳۰۰ لیتر در ثانیه آب استحصالی چشمه علی تنها ۱۰۰ لیتر در پشت سد ذخیره می شود.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،  علی خراسانی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دامغان در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: خشکسالی و برداشت بی رویه آب در اراضی بالا دست سد شهید شاهچراغی باعث کاهش جریان ورودی های آب به پشت سد است.

وی اضافه کرد: در بالا دست سد شهید شاهچراغی ۶۰۷ هکتار اراضی و ۳۹۰ هکتار باغ وجود دارد که سالانه ۹ میلیون متر مکعب آب برای این اراضی و باغات برداشت می شود که ۸۰ درصد بیشتر از حقابه ثبتی برای این مزارع است.

دبیر شورای حفاظت از منابع آب شهرستان دامغان تصریح کرد: اینگونه برداشت بی رویه مشکلاتی را برای ذخیره آب در پشت سد و نیز مشکل کم آبی در اراضی پایین دست سد را در سالهای آینده به وجود خواهد آورد.

خراسانی اضافه کرد: در حال حاضر سالانه ۱۱ میلیون متر مکعب آب برای مصارف کشاورزی و چهار میلیون متر مکعب آب برای شرب از سد شهید شاهچراغی به پایین دست سد تحویل داده می شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید تدابیری اندیشیده شود تا کسانی که در بالا دست سد بی رویه آب را برداشت و بیشتر از حق ثبتی آب دریافت می کنند به قانون احترام بگذارند، گفت: باید با این موضوع برخورد قانونی شود وگرنه در آینده نزدیک دچار مشکلاتی عدیده کم آبی خواهیم شد.


[ جمعه 10 مهر 1394 ] [ 06:52 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :