تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان از افزایش دوقلوزایی‌ها در بین حیات‌وحش زیستگاه‌های این شهرستان و بویژه در بین آهوها و قوچ‌های زیستگاه‌ قوشه دامغان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، فرامرز اسفندیاری با اشاره به این موضوع اظهار کرد: امسال تعداد مشاهدات محیط‌بانان ما از آهوان و قوچ‌هایی که دو بره به همراه داشته‌اند افزایش یافته است.

وی، از وضعیت خوب منابع غذایی و آبی به عنوان یکی از مهمترین دلایل افزایش چندقلوزایی در بین آهوان و قوچ‌های دامغان نام برد و افزود: علاوه بر این افزایش امنیت در سطح زیستگاه و جلوگیری از شکارهای غیرمجاز نیز در افزایش جمعیت و همچنین تعدد این دوقوزایی‌ها موثر بوده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان،با بیان اینکه دوقلوزایی در بین این حیات‌وحش معمولا کم و محدود است، خاطرنشان کرد: رویت چندباره این دوقلوها در سطح زیستگاه‌ قوشه دامغان ،حکایت از مهیا شدن بسترها برای زیست این حیات‌وحش در سطح زیست‌گاه دارد.

اسفندیاری، از نقش مهم مردم و دوستداران محیط‌زیست در این افزایش جمعیت گفت و افزود: بی‌تردید نقش مردم محلی در حفاظت از این گونه‌های جانوری و فعالیت‌های مختلف در زمینه‌های فرهنگی و خصوصا اقدامات پدافندغیرعاملی در این ازدیاد جمعیت نقشی اساسی داشته و دارد.

وی با بیان اینکه حفاظت از حیات‌وحش بدون همراهی‌های مردمی ممکن نیست، اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های مردمی و بویژه جوامع محلی در حفاظت از حیات‌وحش استفاده‌های بیشتری کرد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان با بیان اینکه، مردم محلی بیش از هر گروه دیگری از افزایش حیات‌وحش محل خود منتفع می‌شوند، تصریح کرد: جذب گردشگر و ورود توریست به این مناطق می‌تواند منافع بسیاری را برای مردم محلی به همراه داشته باشد لذا باید در این خصوص فعالیت‌های فرهنگی جدی صورت گیرد تا مردم بیش از پیش به اهمیت گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی پی ببرند.


[ شنبه 25 مهر 1394 ] [ 05:50 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :