تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


رئیس اداره محیط زیست دامغان از دو منطقه شکار ممنوع در این شهرستان خبر داد و گفت: طرح ارتقاء این دو منطقه به منطقه حفاظت شده تهیه و برای تصویب به شورای عالی سازمان محیط‌زیست ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از تسنیم، فرامرز اسفندیاری اظهار داشت: دو منطقه شکار ممنوع آرسک سفیدکوه و شیربند به منطقه حفاظت شده ارتقاء می‌یابند.

وی با بیان اینکه ارتقاء این دو منطقه شکار ممنوع به منطقه حفاظت شده، بستر را برای حفاظت بیشتر از آنها فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: با ارتقاء این مناطق، به منطقه حفاظت شده، زمینه زیست در آنها افزایش یافته و در نتیجه شاهد افزایش جمعیت حیات‌وحش در آنها خواهیم بود.

اسفندیاری با بیان اینکه منطقه شکار ممنوع آرسک سفیدکوه بیش از یک کیلومتر طول دارد، تصریح کرد: طرح ارتقاء این منطقه تکمیل و برای تصویب نهایی به سازمان ارسال شده است.

رئیس اداره محیط زیست دامغان، اضافه کرد: مقدمات کار ارتقاء منطقه شکار ممنوع کالو شیربند دامغان نیز انجام و به‌زودی طرح آن برای ارتقاء به منطقه حفاظت شده و تصویب نهایی ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دامغان از ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های زیست‌محیطی برخوردار است، افزود: معرفی این ظرفیت‌ها می‌تواند به جذب گردشگران به این شهرستان تاریخی کمک شایانی کند.

این مقام مسئول، با اشاره به تعدد جاذبه‌های طبیعی در دامغان یادآور شد: شهرستان دامغان با برخورداری از جاذبه‌های طبیعی مانند این دو منطقه شکار ممنوع، چشمه‌علی، کویرهای متعدد و…ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در حوزه اکوتوریسم و طبیعت‌گردی دارد.

اسفندیاری افزود: علاوه بر این تعدد آثار تاریخی و میراث فرهنگی همچون مسجد تاریخانه، باروی قدیمی دامغان، تپه‌حصار و… بستر را برای رونق گردشگری در این شهر تاریخی فراهم کرده است.


[ چهارشنبه 13 آبان 1394 ] [ 07:07 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :