تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون برای ۹۸ درصد از اراضی ملی در این شهرستان به نام دولت سند مالکیت صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگاری مهر، احمد علی بهاور ضمن اشاره به صدور سند مالکیت برای ۹۸ درصد از اراضی ملی در شهرستان با پیگیری های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان اظهار داشت: مناطق چشمه علی، آستانه، کوه سفید، سرفه کوه، فرات، حداده، کلاته ملا، بخش هشت شاهرود و دهستان دامنکوه از جمله مناطقی بوده که این اسناد برای آنان صادر شده است.

وی تثبیت مالکیت اراضی ملی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور را از مهم ترین اهداف صدور این اسناد یاد کرد و اظهار داشت: این مهم در راستای ممیزی و اجرای ماده دو قانون حفاظت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی انجام می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان همچنین از کسب رتبه برتر در زمینه صدور سند مالکیت در سطح استان سمنان خبر داد و یادآور شد: صدور سند در راستای اجرای ماده ۳۹، تنظیم برگ تشخیص، نقشه برداری، اصلاح و بازنگری و اجرای ماده ۱۳ در مناطق اسماعیل و احمد آباد و دیگر مناطق سطح شهرستان از مهم ترین اقدامات واحد ممیزی این اداره طی دو سال گذشته بوده است.

بهاور با بیان اینکه میزان عرصه های منابع طبیعی شهرستان دامغان یک میلیون و ۲۹۵ هزار و ۱۹ هکتار است، افزود: این میزان ۱۳.۸ درصد از عرصه های منابع طبیعی کل استان را تشکیل می دهد.

وی در خاتمه گفت: بدون شک حفاظت از منابع طبیعی یکی از عوامل توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است و لذا حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی تجدید شونده به عنوان بستر حیات و فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و محیطی مناسب برای زیست موجودات زنده از جمله انسان و عامل اساسی، استمرار تولیدات کشاورزی و برقراری تعادل اکوسیستم های مختلف و ایجاد ارتباط اصولی بین انسان و محیط زیست از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است.


[ یکشنبه 17 آبان 1394 ] [ 07:17 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :