تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


در اختتامیه سومین نشست فصلی شبکه تشکلهای محیط زیستی و منابع طبیعی کشور بیانیه پایانی این نشست قرائت شد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز، بیانیه پایانی سومین نشست فصلی شبکه تشکلهای محیط زیستی و منابع طبیعی کشور که از ۲۷ لغایت  ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۴ در شهرستان دامغان برگزار گردید، به شرح ذیل است:

با عنایت به ابلاغ سیاستهای کلی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری، مجمع نمایندگان شبکه تشکلهای محیط زیستی و منابع طبیعی کشور خواستار تحقق و اجرای موارد زیر هستند :
۱- عضویت نمایندگان شبکه‌ها در شورای برنامه ریزی و توسعه استان‌ها با حق رأی و نیز عضویت آن‌ها در شورای مدیران سازمان‌های محیط زیست و جنگلها، مراتع و آبخیزداری استان .

۲- حضور نمایندگان شبکه‌ها در تدوین آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های برنامه ۵ ساله ششم توسعه و تداوم حضور نمایندگان شبکه‌ها در جلسات بعدی بررسی برنامه ششم.

۳- افزایش سهم اقتدار و اعتبار سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با توجه به اهمیت و نقش روزافزون این نهادها در توسعه پایدار، اشتغال، احیاء و حفاظت عرصه‌های طبیعی و آب و خاک.

۴- تسهیل مراحل ثبت و صدور مجوز فعالیت سازمانهای غیردولتی به منظور به حداکثر رساندن مشارکت عمومی در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست

۵- تلاش برای ایجاد عزم ملی و تدوین برنامه جامع جهت برخورد سریع و قاطع با بحرانهای محیط زیستی و منابع طبیعی کشور با تاکید ویژه بر بحران آب .
۶- لزوم مشارکت نمایندگان شبکه‌ تشکلهای محیط زیست و منابع طبیعی در مطالعات ارزیابی محیط زیستی طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور

۷- توقف طرح‌های انتقال بین حوضه‌ای آب و اجرای طرح‌های توسعه بر مبنای ملاحظات محیط زیستی و منابع طبیعی و توان اکولوژیک مناطق .

۸- تعیین و اعلام آمار دقیق سهم آب مصرفی در هر کدام از بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب .
۹- انجام سریع پژوهش جامع جهت علت‌یابی و حل معضل اختلالات تنفسی مردم کلانشهر اهواز و سایر شهرهای استان خوزستان و ارائه خدمات ویژه و رایگان به بیماران تنفسی توسط دولت


[ یکشنبه 1 آذر 1394 ] [ 01:31 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :