تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


مسئول واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان از ثبت شرکت تعاونی توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان برای نخستین بار در استان سمنان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر،علی جمشیدی ضمن اشاره به ثبت شرکت تعاونی توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان اظهار داشت: این شرکت تعاونی در راستای حفظ، احیاء، اصلاح و بهره برداری اصولی و پایدار منابع طبیعی در زمینه های جنگل، مرتع، بیابان و حوزه های آبخیز فعالیت خواهد داشت.

وی، مرتعداری، بیابان زدایی، فعالیت های آبخیز داری، حفاظت و حمایت، جنگ کاری، جنگل داری، گسترش فضای سبز و پوشش گیاهی، زراعت چوب، گیاهان دارویی و بهره برداری از محصولات فرعی، مرتع، پرورش دام و حشرات مفید، شیلات و سایر فعالیت های مرتبط طبق مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران را از دیگر وظایف شرکت تعاونی توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری در دامغان ذکر کرد.

مسئول واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان اضافه کرد: این شرکت به شماره ۲۵۲۱ در تاریخ ۹ دی ماه جاری در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت قانونی رسیده و از این تاریخ می تواند بر اساس اهداف و برنامه های خود در حوزه جغرافیایی شهرستان فعالیت کند.

جمشیدی تصریح کرد: این شرکت تعاونی سه عضو اصلی و سه عضو علی البدل و دو نفر نیز بازرس اصلی و علی البدل و یک نفر نایب رئیس دارد و مدیر عاملی این شرکت بر عهده جعفرقلی جلالی است.

وی کمک به بهره برداران، مشارکت در طرح های اجرایی و مطالعاتی منابع طبیعی و آبخیزداری را از اهداف اصلی ایجاد شرکت تعاونی توسعه منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان دامغان ذکر کرد.

مسئول واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان یادآور شد: درحال حاضر ۶۰ نفر بهره بردار منابع طبیعی و آبخیزداری  شهرستان با ۳۰ میلیون ریال سرمایه گذاری در این شرکت تعاونی مشارکت کردند.

جمشیدی در خاتمه گفت: شهرستان دامغان دارای ۵۴۳ هزار و ۳۴۳ هکتار اراضی مرتعی بوده که ۱۴.۵درصد سطح مراتع کل استان سمنان را شامل می شود.


[ جمعه 18 دی 1394 ] [ 12:06 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :