تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


رئیس محیط‌زیست شهرستان دامغان با اشاره به تفاوت‌های یک شکارچی با یک شکارچی غیرمجاز، گفت: یک شکارچی واقعی، دوستدار محیط‌زیست است و از این‌رو سلاح خود را به سمت هر شکاری نشانه نمی‌رود.

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از ایسنا، فرامرز اسفندیاری اظهار کرد: یک شکارچی واقعی، یک شکاربان نیز هست و از این‌رو مخرب نیست، چون طبیعت را از نزدیک لمس کرده است.

وی، با اشاره به برخی ویژگی‌های یک شکارچی واقعی، تصریح کرد: یک شکارچی واقعی هرگز شکار ماده را نمی‌زند چون درک درستی از تولیدمثل و زادو ولد حیات‌وحش دارد.

این دوستدار محیط‌زیست، شکار در فصل زادآوری را غیرانسانی و نامعقول دانست و گفت: شکارچی واقعی هرگز در غیرفصل به شکار نمی‌رود در صورتی که شکارچیان غیرمجاز بی‌توجه به فصل شکار، هر شکاری که با آن‌ها روبرو می‌شود را می‌زنند.

رئیس محیط‌زیست شهرستان دامغان، با تقسیم‌بندی شکارچیان به شکارچی و شکارکش، خاطرنشان کرد: یک شکارچی طبیعت را زنده و پویا می‌خواهد و از این‌رو شکارهای پیر را می‌زند اما یک شکارکش توجهی به نر و ماده بودن و یا پیر و جوان بودن شکار نمی‌کند و از هر فرصتی که به‌دست می‌آورد در جهت شکارکشی خود بهره می‌گیرد و از این‌رو به‌شدت برای طبیعت، مخرب است.

وی با بیان این‌که یک شکارچی واقعی، آینده‌نگر است و توسعه پایدار را درک می‌کند، خاطرنشان کرد: در حالی که یک شکارکش تنها امروز خود را می‌بیند و به فردا و فرداهای دیگر نمی‌اندیشد، از این‌رو هر حیات‌وحشی که در شعاعی از برد سلاحش قرار بگیرد در خطر است.

اسفندیاری، با بیان این‌که یک شکارچی واقعی به میراث معنوی و فرهنگی اهمیت می‌دهد، یادآور شد: بسیاری از این شکارچیان به مرور و کم کم از شکار روی برمی‌گردانند و دوستدار محیط‌زیست می‌شوند اما یک شکارچی غیرمجاز هیچگونه دلسوزی نسبت به طبیعت ندارد و از همین منظر است که مبارزه جدی با شکارچیان غیرمجاز یک ضرورت انکارناپذیر است.[ شنبه 3 بهمن 1394 ] [ 04:27 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :