تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


جمعیت هلال احمر شهرستان دامغان به عنوان یکی از ادارات دوستدار محیط زیست تا کنون فعالیت های متعددی را در زمینه فرهنگ سازی و آموزش حفاظت از محیط زیست انجام داده است.

حمید رضا داودیان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز با بیان این مطلب افزود: در راستای فعالیت های جمعیت هلال احمر و همگام با ادارت مرتبط تا کنون فعالیت های متعددی در این خصوص انجام شده است که جدیدترین آنها اجرای طرح حامیان محیط زیست بوده است. این طرح به صورت کشوری با مشارکت فدراسیون بین المللی صلیب سرخ به منظور تشکیل تیم های داوطلبی متخصص و با هدف بسیج نیروهای داوطلب مردمی و همچنین بهره مندی از توان و علاقه داوطلبان در فعالیت ها و برنامه های زیست محیطی اجرا می گردد.

وی ضمن تأکید بر اینکه محیط زیست جزو منابع ملی ماست و بایستی همگی در حفظ و حراست از آن کوشا باشیم افزود: در کل کشور ۳۲ تیم داوطلبی در زمینه محیط زیست تشکیل گردیده که خوشبختانه با توجه به پیگیری های صورت گرفته یکی از این تیم ها در دامغان می باشد. داودیان گفت: هر تیم داوطلبی شامل ۱۸ نفر می باشد که با محیط زیست و سازمان های مردم نهاد زیست محیطی همکاری می نماید که نمونه آن اجرای طرح ملی جنگلانه در آذرماه به منظور احیاء رویشگاه های جنگلی و مرتعی در حوزه سد شهید شاهچراغی دامغان بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دامغان با اشاره به برنامه های آینده این جمعیت در حوزه محیط زیست گفت: اشاعه فرهنگ دوستی با محیط زیست، فرهنگ سازی در بین آحاد مردم و جامعه و همچنین رعایت حقوق شهروندی در حوزه محیط زیست طبق دستورالعمل های ارسالی و همچنین بر اساس پیشنهادات فعالان و سازمان های مردم نهاد زیست محیطی از الویت های ماست. وی افزود: با توجه به توان بالای جمعیت هلال احمر در بحث آموزش حتماً اقداماتی در زمینه آموزش های زیست محیطی صورت خواهد پذیرفت.

داودیان نقش داوطلبان هلال احمر را در حفظ و نگهداری محیط زیست مهم خواند و گفت: باید بخاطر آینده خود و فرزندانمان تلاش نماییم تا محیط زیستی سالم داشته باشیم. وی اضافه کرد: داوطلبان هلال احمر با عشق و علاقه خود از گذشته تا کنون در مناسبت های زیست محیطی اقدامات خوبی را انجام داده اند که اجرای برنامه های پاکسازی طبیعت در جوامع محلی و روستایی و همکاری تنگاتنگ با سازمان های مردم نهاد زیست محیطی از جمله این موارد است. وی در پایان با اشاره به همکاری جمعیت هلال احمر دامغان با سازمان های مردم نهاد زیست محیطی گفت: خوشبختانه ارتباط خوب و صمیمانه ای با سمن ها بخصوص جمعیت اتحاد سبز استان سمنان داریم. وی از فعالیت های خوب جمعیت اتحاد سبز قدردانی نمود و گفت: جمعیت هلال احمر با تمام وجود در خدمت اهداف زیست محیطی خواهد بود.


[ دوشنبه 12 بهمن 1394 ] [ 09:27 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :