تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی استان مازندران با انتشار بیانیه ای شدیدالحن نسبت به احتمال انتقال آب خزر به دشتهای مرکزی کشور واکنش نشان داده و نسبت به اجرای چنین پروژه های خطرناک و ویرانگری هشدار داده اند.

به گزارش «پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز» متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

«بنام خدا

 که مازندران شهر ما یاد باد

همیشه بر و بومش آباد باد

فاجعه دیگری در راه است : اینبار تصمیم گیران کلان کشور قصد دارند با انتقال آب در یای خزر به فلات مرکزی  ایران ،فاجعه زیست محیطی دیگری را برای این  کشور رقم زنند. این پروژه به اصطلاح کلان که برخی کشورها مانند عربستان – لیبی و اتحاد جماهیر شوروی آن را تجربه کرده و نتیجه اسفبار آن را دیده اند. بی شک مطرح نمودن چنین پروژه هایی نشان از عدم اطلاع ودرک اکولوژیک نسبت به پهنه های طبیعی هم چون بیابان_مرتع_جنگل ودریا دارد. شوربختانه دولتمردان مامیخواهند تجربه چند باره شکست خورده را بار دگر تجربه کنند.تنها با ۳۰در صد صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی وآماده سازی زیر ساخت های آبیاری مدرن ،ضروت چنین طرح هایی بلاموضوع میشود.

یقینابا انتقال آب دریای خزر همه زیست بومها حتی بیابان را هم نابود خواهیم کرد .نابودی اکوسیستم دریای  خزر و هجوم ریزگردها ی نمک برای مردم شمال کشور – نابودی جنگلها در مسیر البرز و گسست اکولوژیک درطبیعت ، فجایعی است از این تفکر به اصطلاح تو سعه مدارانه ،.که کوچکترین توجهی نسبت به توان تاب آوری طبیعت وپایداری سرزمین ندارد.

ما فعالان محیط زیست و منابع طبیعی به همراه متخصصین ومسئولان دلسوز و  مردم عزیزمان یکباردیگر  اعتراض خود را با فاجعه بزرگ زیست محیطی انتقال آب دریای خزربه فلات مرکزی ایران اعلام می دار یم و قاطعانه خواستار جلو گیری از اجرای این پروژه مخرب هستیم .

شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران »

لازم به ذکر است که در ذیل این بیانیه  اسامی افرادی چون پرفسور  کردوانی پدر کویرشناسی ایران،دکتر نصرت‌الله صفائیان اکولوژیست و فعال محیط زیست، دکتر  عبدالحسین وهاب زاده بوم شناس و  مترجم علوم محیط‌زیستی، دکتر حسین آخانی  گیاه شناس و فعال محیط ‌زیست،دکتر مریم شکری گیاه شناس و فعال محیط زیست، مهندس  فاطمه ظفرنژاد مترجم علوم آب و تعدادی از شبکه های سمن های محیط زیست و منابع طبیعی  کشور به چشم می خورد.


[ چهارشنبه 25 فروردین 1395 ] [ 10:34 ق.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :