تبلیغات
حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
قالب وبلاگ

حامیان طبیعت و محیط زیست دامغان
جمعیت اتحاد سبز استان سمنان (دفتر مرکزی دامغان) 
نظر سنجی
نظر شما درباره کارایی این وبلاگ چیست ؟


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح مجلس برای الحاق محیط زیست به وزارت جهاد کشاورزی گفت:NGOهای محیط زیست با اعتبارات فراوان اقدام به برگزاری متینگ های سیاسی می کنند

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری مهر، حسن بیگی با اشاره به طرح مجلس برای ادغام سازمان محیط زیست در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه نگاه ما نگاه ملی است و سیاسی و صنفی نیست، گفت: ما در مجلس در مقابل قرآن کریم سوگند یاد کردیم که به مردم خدمت کنیم بنابراین در مقابل جمهوری اسلامی مسئول هستیم.

نماینده مردم دامغان اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که امروز در حال همه گیر شدن است بحث ریزگردها است. یک سیل کوچک که در کشور می آید به جای اینکه به نعمت الهی تبدیل شود، باعث خسران در کشور می شود.

وی یکی از دستگاه های مقصر اصلی این موضوع را سازمان محیط زیست خواند و گفت: سازمان محیط زیست طی یک دهه گذشته و شاید طی دهه های گذشته همواره با شعارها و متن های پوچ و گاهی شعارهای مضحک کم کاری های خود را توجیه می کند لذا اگر این سازمان کار خود را به خوبی انجام می داد و موفق بود نباید مردم دچار چنین مشکلاتی بودند سیل هم جنوب و هم غرب کشور را خراب می کند این نشان می دهد که عملکرد سازمان محیط زیست موفق نبوده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به طرح تعدادی از نمایندگان برای حل مشکل کارایی پایین سازمان محیط زیست گفت: دوستان تصمیم گرفتند سازمان محیط زیست را در وزارت جهاد کشاورزی ادغام کنند.

وی در تشریح دلایل تدوین این طرح گفت: سازمان محیط زیست همیشه برای اعتبارات کم در فصل بودجه ناله می کند. وزارت جهاد کشاورزی اعتبارات خوبی دارد و می تواند این خلاء را پر کند.

حسن بیگی ادامه داد: بین سازمان محیط زیست و سازمان جنگل ها و مراتع و منابع طبیعی در وزارت جهاد نزدیکی وجود دارد. سرمایه انسانی بزرگی در وزارت جهاد کشاورزی از جمله سازمان جنگل ها و مراتع وجود دارد که می تواند کمک بزرگی به پر کردن خلاءهای نیروی انسانی سازمان محیط زیست باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: همپوشانی بین اجزای مختلف سازمان محیط زیست وجود ندارد و به صورت جزیره ای عمل می کنند، به همین دلیل  همه نیروها به هدر می رود و اقدامات و سرمایه گذاری به صورت ناهماهنگ صورت می گیرد در نتیجه این ناهماهنگی ها خلاءهای گوناگون قانونی به وجود آمده است.

وی اظهار داشت: این معاونت زیر نظر رئیس جمهور است و هر گاه نمایندگان بخواهند انتقاداتی به این سازمان داشته باشند ، با فشارهای زیادی مواجه می شوند. معتقدم این معاونت باید از ریاست جمهوری جدا شده و به وزارت جهاد کشاورزی بپیوندد تا دست نمایندگان برای سوال جواب کردن باز شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مشاهده می کنیم که اعتبارات زیادی در اختیار ریاست سازمان محیط زیست قرار دارد. متاسفانه این سازمان در جهت عملکرد سیاسی از این اعتبارات استفاده می کند. NGOهایی را تشکیل داده و اعتبارات فراوانی را در اختیار این NGOها قرار می دهد اما این NGOها به جای فرهنگ سازی در جهت حفظ و توسعه محیط زیست تبدیل به NGOهای سیاسی شدند که میتینگ های گوناگونی را در مناطق مختلف با ادعای گردشگری انجام می دهند و هزینه های سنگینی می کنند.در واقع این اعتبارات در جهت اهداف سیاسی مسئولان سازمان استفاده می شود.

حسن بیگی تصریح کرد: به همین جهت است که مشاهده می کنید طی ۲-۳ دهه گذشته یک خانواده مسئولیت سازمان محیط زیست را برعهده دارند. یعنی زمان شاه هم پدری بوده که سالیان سال در این سازمان مسئولیت داشته بعد از پیروزی انقلاب هم مشاهده می کنیم هم در دولت آقای خاتمی و روحانی مدیریت این سازمان در اختیار این خانواده قرار دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: ملت ایران نیز از ما مطالبه دارند که این مشکل را حل کنیم. مجموعه گزارشاتی که از سوی سازمان محیط زیست به ملت ایران داده می شود، بیشتر شعاری و تبلیغی است.

حسن بیگی تاکید کرد: متاسفانه دولت آقای روحانی بر اساس قدرت جریان ها، افراد را به کار گرفت و دولت تبدیل به یک شرکت تعاونی شده است که کار با آن خیلی سخت است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: شاید شعار بدهند که از همه جریان ها استفاده کرده اند، اما واقعیت این است که هر جریانی بر اساس رأی و حضوری در انتخابات داشته است، سهمی را از دولت گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت امید کم کم در حال تبدیل به دولت ناامیدی است، اظهار داشت: در آستانه انتخابات اعلام می کنیم در آینده نباید هیچ دولتی بر اساس سهم خواهی روی کار بیاید. این جریان ها قصد دارند در دولت آینده نیز شریک دولت باشند تا سهم خواهی کنند. این در حالی است که دولت باید بر اساس منافع ملی بسته شود.


[ چهارشنبه 18 اسفند 1395 ] [ 09:46 ب.ظ ] [ حسین امیرعبدالهیان ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

جمعیت اتحاد سبز استان سمنان
سازمان مردم نهاد زیست محیطی و منابع طبیعی
پایگاه خبری: www.gud.ir

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :